Ми працюємо: 821 день

Гаряча лінія: +38 (096) 588-11-88 Антикорупційний телефон КМДА FaceBook Электронная почта

«РАЗОМ ПРОТИ КОРУПЦІЇ»: СЬОГОДНІ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ІЗ КОРУПЦІЄЮ

Пятниця, 09 Грудень, 2016

9 грудня весь світ відзначає день боротьби із корупцією

 

Історія започаткування цієї міжнародної події починається 31 жовтня 2003 року, коли Генеральна Асамблея ООН затвердила Конвенцію ООН проти корупції – основний документ, який має стати базовим для антикорупційних законодавств та стратегій національних держав-членів організації.  На тому ж засіданні ООН визначила дату 9 грудня як Міжнародний день боротьби з корупцією для того, щоб підвищити обізнаність населення світу про корупцію та роль Конвенції у боротьбі проти неї. Сама Конвенції ООН проти корупції вступила в силу в грудні 2005 року.

 

Про корупцію

 

Корупція – це комплексне соціальне, політичне та економічне явище, яка негативно впливає на всі країни світу, підриває демократичні інститути, гальмує економічний розвиток та сприяє політичній нестабільності. Спотворюючи виборчий процес, нівелюючі верховенство закону та створюючи бюрократичну тяганину через бажання чиновників отримати хабаря, корупція підриває демократичні інститути та правову систему країни. Не менш катастрофічним є вплив корупції на економіку країни через блокування зовнішніх інвестицій та протидію розвитку малого та середнього бізнесу.

 

За даними ООН, щороку сплачується близько 1 трлн. доларів хабарів та ще 2,6 трлн. доларів втрачається через корупційні схеми. Загальна сума корупційних втрат перевищує 5% світового ВВП. У країнах, що розвиваються, втрати від корупції в 10 разів перевищують обсяги фінансової допомоги на розвиток економіки та інфраструктури.

 

Україна у всесвітньому рейтингу сприйняття корупції посідає 130 місце зі 168 позицій. Хоча у порівнянні із 2014 роком позиції нашої країни покращились (142 місце в 2014 році), але загальна картина залишається невтішною. Сусідами України у корупційному рейтингу є такі країни, як  Іран, Камерун, Непал, Нікарагуа і Парагвай.

За визначенням чинного закону України «Про запобігання корупції», корупція – це «використання особою наданих їй службових повноважень чи пов’язаних з ними можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття такої вигоди чи прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб…». Протидіяти цьому покликані державні та громадські інститути, спільноти, журналісти та окремі активісти – ціла антикорупційна система.

 

Про Антикорупційну раду 

 

Антикорупційна рада при Київському міському голові є однією із багатьох в Україні недержавних інституцій, метою якої є протидія корупції. Створена у 2015 році розпорядженням столичного міського голови, Антикорупційна рада відразу стала платформою для розробки та адвокації різноманітних ініціатив, спрямованих на протидію корупції у міській владі. Основними досягненнями Антикорупційної ради за 2016 рік стали:

 

  • - 21 липня 2016 року Київрада ухвалила рішення «Про затвердження Положення про конкурсний відбір кандидатур на посади керівників суб'єктів господарювання комунального сектору економіки в місті Києві»;

 

  • - 28 липня 2016 року Київрада ухвалила проекти рішень «Про визначення переліків адміністративних послуг, які надаються через центри надання адміністративних послуг в місті Києві», «Про затвердження Концепції розвитку центрів надання адміністративних послуг у місті Києві на 2016-2018 роки»;

 

  • - 28 липня Київрада ухвалила проект рішення про створення Управління з питань реклами КМДА;

 

  • 15 листопада Київрада підтримала проект рішення «Про затвердження Тимчасового порядку залучення, розрахунку розмірів і використання коштів пайової участі замовників у створенні і розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва»;

 

  • - 2 грудня розпочала свою роботу Експертна рада з питань адміністративних послуг при Київському міському голові;

 

  • - 8 грудня Київрада ухвалила Рамкову програму управлінських реформ та впровадження заходів із запобігання корупції для міста Києва.

 

Попереду ще чекає на ухвалення розроблене за участі членів Антикорупційної ради «Положення про проведення інвестиційних конкурсів у Києві». Антикорупційна рада чекає також на проект нормативно-правового акту, який би визначав механізм виявлення, перевірки та демонтажу незаконних авто газозаправних пунктів у столиці – однієї із найбільш корупційних сфер у Києві. Триватиме діяльність у сфері запобігання корупційним ризикам в сфері зовнішньої реклами, благоустрою, паркування.

 

Будуть створюватись нові конкурсні комісії для обрання керівників комунального господарства та кандидатів на посади у КМДА.

 

Далі буде

 

Чекаємо на Вас:

Наша сторінка у Facebook

Слідкуйте за нами

Пошук

Найпопулярніші

Зворотній зв’язок

Будь ласка заповніть форму і найближчим часом ми зв’яжемось з Вами