Ми працюємо: 886 днів

Гаряча лінія: +38 (096) 588-11-88 Антикорупційний телефон КМДА FaceBook Электронная почта

Інвестиції в Києві стануть прозорими

Четвер, 07 Квітень, 2016

Українські та міжнародні інвестори з недовірою ставляться до інвестування в Київ через непрозорість процедур у питаннях виділення землі, отримання дозволів та реалізації інвестиційних конкурсів. 

 

Київське інвестиційне агентство (КІА) було створене для поліпшення інвестиційного клімату та зменшення корупційних ризиків при взаємодії інвесторів та посадовців міської влади. 

 

З метою забезпечення відкритості інвестиційного процесу в місті Києві був проведений повний аудит авторитетними консалтинговими компаніями «Делойт енд Туш», «Уорд Хауел Україна», «Телент Едвайзорс» та громадською організацією Transparency International Україна. 

 

Результатом аудиту та аналізу міжнародного досвіду стала Концепція діяльності КІА, яку 28 березня 2016 року було схвалено Антикорупційною радою за участі Київського міського голови.

Концепція діяльності КІА передбачає:

  1.  Якісно нову організаційну структуру, яка стане локомотивом для реорганізації інших департаментів КМДА;
  2. Обов’язкове введення механізму громадського контролю за діяльністю агентства, документами та процедурами;
  3. КІА має займатися виключно інвестиційними питаннями, захистом прав інвесторів, інвестиційною стратегією міста; 
  4. Питання землі та нерухомості мають відійти до безпосередньої відповідальності департаментів КМДА;
  5. Ефективні структура та бізнес-процеси КІА.

 

Презентуючи проект Концепції, Олеся Архипська, експерт з врядування ТІ Україна, зазначила: «Ми фактично розпочали інвестиційну реформу, яка торкатиметься не лише діяльності КІА, а й діяльності КМДА. Важливо, щоб КІА займалось виключно питаннями інвестицій за принципом «єдиного інвестиційного вікна». Усі інші сфери відповідальності: питання нерухомості, проектна діяльність – мають відійти до сфери компетенції відповідних профільних департаментів КМДА. Ми сподіваємось і на подальшу підтримку керівництвом КМДА та КІА, що стане проявом політичної волі і готовності до створення прозорої системи залучення інвестицій, в тому числі через запровадження механізму громадського контролю».  

Наступним кроком має стати підготовка робочою групою у складі представників КМДА, КП «КІА», Антикорупційної ради, Трансперенсі інтернешнл,  Європейської бізнес-асоціації, Американської торгівельної палати, пакету документів з реорганізації КІА: концепції, стратегії діяльності КІА, положення про КІА, порядку проведення інвестиційних конкурсів до жовтня 2016 року з подальшим їх затвердженням Київрадою.

 

 

Чекаємо на Вас:

Наша сторінка у Facebook

Слідкуйте за нами

Пошук

Зворотній зв’язок

Будь ласка заповніть форму і найближчим часом ми зв’яжемось з Вами