Ми працюємо: 848 днів

Гаряча лінія: +38 (096) 588-11-88 Антикорупційний телефон КМДА FaceBook Электронная почта

ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КОНКУРС: ЩО ПРОПОНУЄ ГРОМАДСЬКІСТЬ

Пятниця, 02 Вересень, 2016

Експерти Антикорупційної ради запропонували зробити інвестиційні конкурси відкритими та прозорими

 

Сьогодні пройшло засідання Робочої групи з підготовки проектів нормативно-правових актів та інших документів з питань вдосконалення механізму залучення інвестицій. Ця група була створена відповідним розпорядженням КМДА від 13 червня 2016 року.

 

Участь у роботі групи взяли представники Антикорупційної ради при Київському міському голові. Головним питанням на засіданні стали пропозиції та зауваження від громадськості до опублікованого у березні цього року проекту «Положення про проведення інвестиційних конкурсів у місті Києві».

 

Члени Антикорупційної ради в ході тривалих обговорень підготували цілу низку доповнень та змін до проекту рішення, які були озвученні на засіданні робочої групи. Основний лейтмотив цих пропозицій – зробити процес проведення інвестиційних конкурсів прозорим і відкритим для громадськості та інвесторів.

 

Серед озвучених пропозицій були наприклад такі, як передбачити можливість подання документів на участь у інвестиційних конкурсах в електронній формі, по аналогії із системою Prozoro та забезпечити відеофіксацію засідань конкурсної комісії із подальшою публікацією запису на офіційних ресурсах міської влади.

 

Також учасники обговорили можливість створення електронного майданчику для інвесторів з метою спрощення процедур подання документів та участі у інвестиційних конкурсах. За словами представників Київського інвестиційного агентства, поточні можливості не дозволяють запровадити в роботу КІА інструменти, аналогічні системі Prozoro, але, на переконання громадськості, такі можливості мають бути передбаченні при розробці інвестиційної стратегії Києва.

 

Хоча, на думку учасників, засідання пройшло у конструктивній формі, в подальшому робоча група має ще більше уваги приділити саме спрощенню та підвищенню привабливості інвестиційних конкурсів для інвесторів.

 

«Ми домовились на наступному засіданні погодити ті положення, щодо яких погляди громадськості та КІА різняться. Разом із тим, на мою думку, робоча група мало уваги приділяє тому, щоб зробити алгоритм проведення інвестиційних конкурсів привабливим для потенційних інвесторів. Чи хоча б таким, який би не відштовхував їх. Зусилля групи треба спрямувати на спрощення процедур там, де для цього є можливості», - прокоментував Михайло Серебряков, член Антикорупційної ради та РПР-Київ.

 

За результатами  засідання робочої групи учасники домовилися доопрацювати Положення із врахуванням озвучених пропозицій та винести проект рішення на наступне засідання, яке планується провести через два тижні.

 

Чекаємо на Вас:

Наша сторінка у Facebook

Слідкуйте за нами

Пошук

Найпопулярніші

Зворотній зв’язок

Будь ласка заповніть форму і найближчим часом ми зв’яжемось з Вами