Ми працюємо: 886 днів

Гаряча лінія: +38 (096) 588-11-88 Антикорупційний телефон КМДА FaceBook Электронная почта

Антикорупційна рада опрацювала зауваження до Рамкової антикорупційної програми

Вівторок, 19 Липень, 2016

Вчора, 18 липня, відбулося засідання робочої групи Антикорупційної ради, на якій були розглянуті надані Департаментом фінансів КМДА зауваження до Рамкової антикорупційної програми.

 

На зустріч були запрошені представники Департаменту та депутати від профільної комісії Київради з питань дотримання законності, правопорядку та запобіганню корупції.

 

«Було спільне побажання і суб’єктів подання і депутатів профільної комісії  Київради доопрацювати проект Рамкової антикорупційної програми. Тому я хотів би, щоб на нашій зустрічі ці пропозиції від КМДА були обговорені», - Андрій Осадчук, депутат Київради від фракції «Об’єднання «Самопоміч».

 

Впродовж кількох годин учасники засідання детального розглянули та обговорили наданні зауваження до Рамкової антикорупційної  програми. Гостра дискусія розгорнулася навколо пропозиції Антикорупційної ради залучати позабюджетні кошти для оплати праці чиновників, які, насамперед, займають посади із високими корупційними ризиками. Експерти пропонують використовувати грантові кошти на оплату праці таких посадових осіб, що може зменшити спокусу у чиновника брати хабарі.

 

«Ми пропонуємо визначити перелік посад у міській владі, які мають високі корупційні ризики, а також визначити способи та механізми, які б дозволили зменшити ці ризики. Це можуть бути, наприклад, дозволені законом методи позабюджетного фінансування. Поки ми не підвищимо цим людям зарплату, корупцію не поборемо», - пояснила Оксана Величко, експерт «Реанімаційного Пакету Реформ для Києва» та член Антикорупційної ради.

 

Контраргументами з боку представників КМДА та присутніх депутатів стала відсутність законного механізму, який би вже дозволяв залучати кошти із інших, небюджетних, джерел.

 

«Щодо донорських коштів, то нажаль неможливо їх застосувати для оплати праці спеціалістів. Оскільки у виконавчому органі міської влади кошти на оплату праці працівників мають йти з бюджету, і не можуть надходити з іншого джерела»,  - прокоментувала учасникам засідання Олена Басурова, начальник юридичного відділу Департаменту фінансів КМДА.

 

У результаті обговорення було прийнято компромісне рішення дочекатися визначення Кабінетом Міністрів України відповідного механізму для додаткового фінансування оплати праці держслужбовців відповідно до Закону України «Про державну службу», і вже після цього долучитися до його впровадження у Києві.

 

Компромісних рішень вдалося досягти стосовно більшості зауважень та пропозицій з боку Департаменту фінансів КМДА.

На цьому процес врахування зауважень до Рамкової антикорупційної ради не закінчено.

 

Наступне засідання робочої групи Антикорупційної ради з опрацювання зауважень від юридичного управління апарату КМДА та управління  з питань контролю та запобігання і протидії корупції секретаріату Київської міської ради відбудеться 20 липня 2016 року.

 

Чекаємо на Вас:

Наша сторінка у Facebook

Слідкуйте за нами

Пошук

Зворотній зв’язок

Будь ласка заповніть форму і найближчим часом ми зв’яжемось з Вами