Ми працюємо: 848 днів

Гаряча лінія: +38 (096) 588-11-88 Антикорупційний телефон КМДА FaceBook Электронная почта

АНТИКОРУПЦІЙНА РАДА ТА ГРОМАДСЬКІСТЬ ПРОДОВЖУЮТЬ МОНІТОРИНГ КОНКУРСНОГО ВІДБОРУ КЕРІВНИКІВ СТОЛИЧНИХ КП

Середа, 12 Липень, 2017

На засіданні робочих груп Антикорупційної ради представники громадських організацій, погоджені Радою до конкурсних комісій для обрання керівників КП, розповіли про свій досвід участі у роботі комісій та поділилися зауваженнями.

 

12 липня на спільному засіданні робочих груп Антикорупційної ради при Київському міському голові члени АКР разом із представниками громадських організацій, включених до складу конкурсних комісій з відбору кандидатів на посади очільників столичних КП,  обговорили ситуацію із виконанням Положення про конкурсний відбір керівників КП. Ця зустріч стала черговим заходом в рамках проекту з моніторингу конкурсного призначення керівників комунальних підприємств, який реалізовується Інститутом висвітлення війни та миру за підтримки МЗС Королівства Нідерландів в співпраці з Антикорупційною радою при Київському міському голові.

 На засіданні були присутні погоджені раніше АКР члени діючих конкурсних комісій від громадськості, а саме:

- постійно діючої конкурсної комісії при Департаменті житлово-комунальної інфраструктури;

- постійно діючої конкурсної комісії при Департаменті культури;

- постійно діючої конкурсної комісії при Департаменті промисловості та розвитку підприємництва КМДА;

- постійно діючої конкурсної комісії при Департаменті міського благоустрою та збереження природного середовища;

-  конкурсної комісії для обрання кандидатів на посаду директора КП «Київське  міське  бюро технічної інвентаризації» (БТІ);

конкурсної комісії для обрання кандидатів на посаду директора КП «Київський міський туристично-інформаційний центр». 

 

В своїх виступах члени комісій переважно звертали увагу на існуючі проблеми в роботі комісій. Так, член конкурсної комісії при Департаменті промисловості Ігор Єгоров зазначив, що наразі його конкурсна комісія не працює. 

 

«Наша комісія до сих пір не розпочала роботу по причині непорозуміння щодо правомочності діяльності комісії, але на мою думку, комісія може продовжувати роботу і в існуючому складі», - зазначив Ігор Єгоров.

 

Як раніше писали на сайті, 7 липня постійно діюча конкурсна комісія при Департаменті промисловості та розвитку підприємництва вирішила перенести друге засідання, через що так і не змогла розглянути питання про оголошення конкурсного відбору на посади керівників КП «Житній ринок», КП «Київський іподром», КП «Міський магазин» та КП «Світоч», якими зараз керують виконувачі обов’язків.

Інший представник громадськості, член конкурсної комісії при «БТІ» та  ГО «Правозахисний рух «Незалежність» Володимир Герасименко звернув увагу учасників засідання на той факт, що в його комісії керівником конкурсної комісії є діючий голова Департаменту, що може викликати певний конфлікт інтересів та вплинути на роботу комісії.

 

«Людина, яка очолює Департамент, керує процесами в конкурсній комісії. І можливо від нього може мати місце певний тиск на рішення комісії», - зазначив Володимир Герасименко.

Також експерт зазначив, що до регламенту конкурсної комісії було, як потім виявилося, помилково, внесено норму про вирішальний голос керівника комісії у випадку рівної кількості голосів інших її членів. У цій ситуації доповнення до регламенту було усунене, проте вказане вкотре свідчить про необхідність уважної та відповідальної роботи членів комісії із документами, що погоджуються рішенням комісій.

 

Члени Антикорупційної ради запропонували вибудувати систему регулярної комунікації та звітності між делегованими від громадськості членами комісій та Радою. За результатами консультацій та обговорення, на зустрічі було прийнято спільне рішення про те, що:

- члени громадських організацій в складі конкурсних комісій заздалегідь  інформуватимуть Антикорупційну раду про найближчі засідання комісії для забезпечення їх своєчасного висвітлення.

- надавати письмову звітність за результатами засідання протягом трьох днів після закінчення та короткий резюмований звіт за місяць, навіть у тому випадку, якщо конкурсна комісія не проводилась. Звіт має бути поданий до 20 числа кожного місяця.

 

Нагадуємо, що ініціатива з моніторингу призначення керівників комунальних підприємств за конкурсом реалізовується в рамках проекту «Більше фактів для діалогу», який виконує Інститут висвітлення війни та миру (IWPR Ukraine) за підтримки МЗС Королівства Нідерландів в співпраці з Антикорупційною радою при Київському міському голові.

 

Мета моніторингу – забезпечити максимально прозорий та ефективний відбір представників громадськості, найбільш досвідчених та компетентних, як в темі антикорупційної діяльності, так і в профільній (відповідно до профілю КП чи департаменту, при якому формується конкурсна комісія) роботі.

 

Чекаємо на Вас:

Наша сторінка у Facebook

Слідкуйте за нами

Пошук

Найпопулярніші

Зворотній зв’язок

Будь ласка заповніть форму і найближчим часом ми зв’яжемось з Вами