Ми працюємо: 848 днів

Гаряча лінія: +38 (096) 588-11-88 Антикорупційний телефон КМДА FaceBook Электронная почта

ГРОМАДСЬКІСТЬ ДОСЛІДЖУВАТИМЕ, ЧИ МОЖЕ ПАРКОВКА В КИЄВІ БУТИ ЧЕСНОЮ

Понеділок, 29 Травень, 2017

В Києві розпочався проект «Чесна парковка». Метою цього дослідницького проекту, який проводиться групою громадських організацій у співпраці із КП «Київтранспарксервіс», є забезпечення громадського моніторингу надходжень від оплати паркування та популяризація безготівкових способів оплати паркування.   

      

            В основі проекту лежить ідея залучення громадськості до аналізу надходжень від оплати паркування, підвищення інтересу містян до проблем паркування та необхідності їх усунення. Залучивши громадських моніторів та нових контролерів служби паркування (паркувальників), планується визначити, скільки місто може отримувати від роботи паркувального майданчика, обладнаного засобами безготівкового розрахунку та на якому паркувальник працює за гідну заробітну плату В ході проекту група спеціально відібраних громадських моніторів, котрі пройдуть навчальний тренінг, впродовж трьох місяців збиратимуть інформацію про діяльність п’яти визначених для проекту паркувальних майданчиків в Києві.

Проект охоплює наступні майданчики для денного паркування:

 

- вул. Прорізна, 27-19;

- вул. Володимирська, 50;

- вул. Льва Толстого (від вул. Володимирської до вул. Горького);

- пл. Івана Франка;

- вул. Басейна, 23/52-11.

 

Результати громадського моніторингу будуть спрямовані на забезпечення громади міста, керівництва столиці та комунального підприємства об’єктивною інформацією для ухвалення рішень щодо реформування паркувального простору столиці

            Окремим напрямом проекту є популяризація серед отримувачів послуг паркування (водіїв) безготівкових способів оплати паркування, а саме оплата через паркомати, оплата через мобільні додатки, талони, абонементи.

 

 

            Про проблему:

 

            Неконтрольований обіг готівки в руках паркувальників із низької зарплатою (2000 – 2500 грн. на міс.) та недостатня кількість майданчиків, обладнаних альтернативними, безготівковими способами оплати (з 300 денних паркувальних майданчиків тільки 87 обладнанні паркоматами) створюють основні корупційні ризики в сфері паркування.

 

            Основні проблеми в сфері паркування, на вирішення яких спрямований проект:

 

- безконтрольний обіг готівки від оплати паркування водіями в руках паркувальників;

- відсутність відкритої та доступної інформації про надходження від оплати паркування до КП «Київтранспарксервіс» та міського бюджету;

- недостатня поінформованість отримувачів послуг паркування (водіїв) про альтернативні готівковому способи оплати та їх переваги.

 

            Напрями реалізація проекту:

 

- контроль за роботою паркувальників та збір інформації про надходження від оплати за паркування на визначних паркувальних майданчиках;

- збір інформації про реальну кількість паркувальних місць на визначених паркувальних майданчиках;

- збір інформації про якість послуги паркування з точки зору отримувачів (водіїв);

- поширення серед водіїв інформації про безготівкові способи оплати паркування, їхні переваги та особливості користування;

- поширення серед громадськості інформації про проблеми в сфері паркування та потенціал прозорої та відкритої роботи паркувальної сфери для підвищення якості послуг.

           

Ініціатива реалізується в рамках проекту IWPR Ukraine Ukraine за підтримки МЗС Нідерландів.

Новини проекту в соцмережах за хештегом  #Чесна_парковка 

Чекаємо на Вас:

Наша сторінка у Facebook

Слідкуйте за нами

Пошук

Найпопулярніші

Зворотній зв’язок

Будь ласка заповніть форму і найближчим часом ми зв’яжемось з Вами