Ми працюємо: 821 день

Гаряча лінія: +38 (096) 588-11-88 Антикорупційний телефон КМДА FaceBook Электронная почта

ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОНКУРСНИЙ ВІДБІР КЕРІВНИКІВ КП У КИЄВІ ВСТУПИЛО В СИЛУ

Четвер, 01 Вересень, 2016

Сьогодні вступає в силу Положення про конкурсний відбір кандидатур на посади керівників суб'єктів господарювання комунального сектору економіки в місті Києві.

 

Відповідний документ був прийнятий депутатами Київради 21 липня цього року. Тоді за конкурсний відбір керівників КП у столиці проголосувало 85 депутатів.

 

Дане Положення кардинально змінює системи призначення голів комунальних підприємств у Києві та забезпечує:

1) додатковий інструмент протидії корупції в комунальному секторі економіки міста Києва;

2) встановлення чіткої та прозорої процедури конкурсного відбору претендентів на посади керівників комунальних підприємств;

3) відкритість роботи конкурсної комісії для громадян та журналістів;

4) гарантоване залучення громадськості до участі в конкурсних комісіях;

5) надання всім фракціям Київради реальної можливості впливати на кадрові рішення в столиці, наділення опозиції дієвим інструментом контролю кадрової політики київської влади, з правом ухвального голосу;

6) введення обов'язкових елементів змагальності кандидатів: стратегії вдосконалення роботи підприємств, підготовлені кандидатами, оприлюднюватимуться до прийняття конкурсною комісією остаточного рішення;

7) обмеження Київського міського голови у виборі керівника комунального підприємства, максимум, двома кандидатами – фіналістами конкурсу.

Проект Положення розробляла група експертів з Антикорупційної ради при Київському міському голові, Реанімаційного пакет реформ Київ - РПР Київ, депутатів Київської міської ради та фахівців Київської міської державної адміністрації.

 

На думку одного із розробників проекту Положення, члена Антикорупційної ради при Київському міському голові та РПР – Київ Михайла Серебрякова, конкурсне призначення керівників КП завдяки Положенню стане прозорим та відкритим для громадськості.

 

«Конкурсну процедуру кожен киянин зможе відслідковувати через Інтернет, а в конкурсних комісіях представники влади не матимуть монополії, натомість туди обов'язково входитимуть представники громадськості, професійного середовища та опозиції», - прокоментував Михайло Серебряков.

 

За словами експерта, боротьба за прийняття цього Положення тривала більше року, але основні труднощі ще попереду.

 

«Через постійні затягування та інтриги цей важкий і тернистий шлях зайняв півтора роки. Далі на нас чекає найскладніше: залучення активістів та експертів до конкурсних комісій, їх навчання, підготовка методичних матеріалів, протидія спробам спотворити та дискредитувати реформу, моніторити та висвітлювати конкурси в ключових КП та бити в тривогу там, де ми виявимо зловживання».

 

Ще до прийняття Положення через процедуру конкурсу було обрано нового керівника КП «Київтранспарксервіс». Попереду обрання керівництва таких важливих для міста комунальних підприємств, як «Київреклама» та «Київпастранс». На участь у конкурсних комісіях на обрання керівників цих КП вже планують подати заявки цілий ряд антикорупційних організацій столиці, у тому числі члени Антикорупційної ради при Київському міському голові. 

 

Чекаємо на Вас:

Наша сторінка у Facebook

Слідкуйте за нами

Пошук

Найпопулярніші

Зворотній зв’язок

Будь ласка заповніть форму і найближчим часом ми зв’яжемось з Вами