Ми працюємо: 821 день

Гаряча лінія: +38 (096) 588-11-88 Антикорупційний телефон КМДА FaceBook Электронная почта

Про гроші з паркування, газові заправки та метрополітен

Понеділок, 15 Серпень, 2016

Антикорупційна рада провела чергове засідання робочої групи по розробці процедур, що унеможливлять або мінімізують корупційну складову

3 серпня члени Антикорупційної ради зібралися на чергову зустріч робочої групи. До участі у засіданні були також запрошені депутати Київради, працівники КМДА та керівництво КП «Київтранспарксервіс». На порядку денному стояли питання прозорості сплати за паркування, діяльності АГЗП та інші.

 

Сплата за паркування

 

Центральною темою зустрічі стало питання прозорої звітності КП «Київтранспарксервіс» за отриманні від сплати за паркування кошти. Справа у тому, що ще 20 квітня цього року перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс дав доручення керівництву КП «Київтранспарксервіс» та відповідним чиновникам КМДА розробити свої пропозиції «щодо розміщення інформації по отриманих коштах за надані послуги з паркування на інтернет-сайті Київської міської державної адміністрації по кожному паркувальному майданчику». Однак минуло більше трьох місяців, але жодних практичних дій не зроблено.

 

На засіданні члени Антикорупційної ради висловили впевненість у необхідності введення у роботу підприємства такої практики, яка дозволила б громадськості контролювати надходження від кожного паркомісця та паркувального майданчика у Києві.

За словами керівника підприємства Артема Шамрая, у КП вже зроблені перші кроки до забезпечення прозорості та відкритості своєї роботи. Так, на офіційному сайті підприємства запрацювала інтерактивна карта із інформацією про всі паркувальні майданчики як денного, так і нічного паркування, із зазначенням операторів та діючих тарифів. В той же час Артем Шамрай зазначив, що існують певні обмеження, які ускладнюють швидке запровадження відкритої інформації щодо надходжень.

 

«Ми готові надавати інформацію для оприлюднення і вже надаємо її  точково. Це все треба систематизувати і тоді вже викласти у відкритому доступі», - прокоментував керівник КП «Київтранспарксервіс».

 

Допомогти у технічній реалізації цієї ініціативи пообіцяли представники Управління інформаційно-комунікаційних технологій та захисту інформації апарату КМДА, але для цього потрібно спочатку зібрати необхідну інформацію.

У результаті обговорення учасники засідання вирішили рекомендувати директору КП «Київтранспарксервіс» розробити план-графік формування необхідної бази даних про надходження сплати за паркування у Києві. До його реалізації долучаться і члени Антикорупційної ради.

 

АГЗП – виконавши не виконали

 

Ще одним важливим питанням на робочій групі було неналежне виконання цього разу вже доручення мера стосовно оприлюднення переліку АГЗП. На сайті Антикорупційної ради вже публікувалися матеріали з приводу цього факту. Варто ще раз нагадати, що формально доручення з протоколу №9 було виконано і перелік АГЗП у столиці з’явився на сайті Департаменту благоустрою КМДА. Однак фактично, окрім інформації про кількість АГЗП та їх адреси, у переліку більше нічого немає.

В якості стимулу для чиновників, відповідальних за виконання зазначеного доручення, члени Антикорупційної ради звернулися до мера із рекомендацію провести службову перевірку та покарати винних.

 

На завершення зустрічі один із присутніх депутатів Київради – Юрій Сиротюк, голова фракції ВО «Свобода» запропонував посилити координацію роботи Антикорупційної ради та комісії Київради з дотримання законності, правопорядку та запобіганню корупції та звернути увагу на роботу КП «Київський метрополітен», особливо стосовно  забезпечення прозорості сплати за послуги цього підприємства.

Чекаємо на Вас:

Наша сторінка у Facebook

Слідкуйте за нами

Пошук

Найпопулярніші

Зворотній зв’язок

Будь ласка заповніть форму і найближчим часом ми зв’яжемось з Вами