Ми працюємо: 821 день

Гаряча лінія: +38 (096) 588-11-88 Антикорупційний телефон КМДА FaceBook Электронная почта

Про пайову участь

Четвер, 10 Листопад, 2016

Особиста участь міського голови у засіданні бюджетної комісії Київради допомогла депутатам погодити Тимчасовий порядок розрахунку та сплати пайової участі

 

9 листопада на черговому засіданні постійної комісії Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку депутати підтримали багатостраждальний документ, який кардинально змінює систему розрахунку та сплати пайової участі у столиці. Після багатомісячного розгляду  члени бюджетної комісії проголосували за проект рішення «Про затвердження Тимчасового порядку залучення, розрахунку розмірів і використання коштів пайової участі замовників у створенні і розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва». На засіданні був присутній міський голова, який на передодні Інвестиційного форуму міста Києва (захід планується провести у кінці листопада), хоче презентувати потенційним інвесторам нові, більш вигідні та прозорі умови вкладання коштів у розвиток столиці.

 

«Ви не можете собі уявити, скільки звернень я отримав від представників бізнесу, бізнес-асоціацій, організацій із тим, що на сьогодні місто Київ є складним місцем для ведення бізнесу та інвестування. В цих зверненнях вказувалося на такі необхідні умови для покращення ситуації, як прозорість, зрозумілість та нормальні умови для ведення бізнесу. Ми зробили дійсно безпрецедентну річ, знизивши відсоток пайової участі з 10 до 4%, що дає можливість привабити інвестиції у наше місто. Сподіваюсь, що ми знайдемо консенсус по тих пунктах, які ми будемо зараз розглядати, врахувавши інтереси представників як вітчизняного бізнесу, так і іноземних інвесторів», - мотивував депутатів перед початком розгляду Тимчасового порядку міський голова Віталій Кличко.

 

 Звернення міського голови чарівним образом вплинуло на депутатів. Нагадаємо, що на засіданні бюджетної комісії від 22 жовтня депутати не змогли набрати необхідної кількості голосів на підтримку проекту рішення про Тимчасовий порядок. Тоді не вистачило лише одного голосу. На цей раз депутати знайшли в собі сили підтримати Тимчасовий порядок, але з внесеною з голосу правкою, яка може перекреслити всі антикорупційні напрацювання, запропоновані в проекті рішення.

 

 «Рішення про відшкодування різниці між розміром пайової участі та переданими інженерними мережами та/або об’єктами інженерної інфраструктури шляхом зарахування розміру пайової участі замовника за його іншими договорами приймає Київська міська рада на підставі звернення замовника та після визначення департаментом розміру пайової участі», - зачитав текст правки депутат Київради від фракції «Солідарність» Володимир Левін.

 

Ключовим місцем в цій правці є словосполучення «за іншими договорами». Фактично, депутати комісії пропонують зараховувати забудовнику в якості сплати пайової участі те, що колись було побудовано цим забудовником та передано на баланс міста. Що саме було передано, в якому стані, і чи було взагалі передано - це має визначати Департамент внутрішнього фінансового контролю та аудиту КМДА.

 

Суб’єкт подання Тимчасового порядку не підтримав цю правку. Однак, не дивлячись на всі аргументи проти, депутати підтримали запропоновану В. Левіним зміну. В кінці був проголосований текст Тимчасового порядку в цілому, із врахуванням підтриманих депутатами правок. Доля Тимчасового порядку відтепер буде вирішуватися на черговій сесії Київради.

 

Розробники Тимчасового порядку сподіваються переконати депутатів не підтримувати запропоновану правку про зарахування пайової за іншими договорами забудовника.

 

«Прийнята правка Левіна – це відверте звільнення від сплати пайової тільки під іншою назвою. Хтось, десь, колись щось побудував і буде звільнятися за це від пайової. Але дуже складно перевірити, що саме було побудовано та в якому стані зараз знаходиться, і чи взагалі є існують ці передані місту інженерні мережі та комунікації. Ця правка є протизаконною та ми будемо закликати всіх депутатів не підтримувати її. Завтра країна побачить, хто буде голосувати за цю корупційну правку», - прокоментувала після засідання Ольга Балицька, депутат Київради, представник групи розробників Тимчасового порядку.

 

Фактично, не дивлячись на те, що громадськість та розробники Тимчасового порядку змогли добитися того, щоб бюджетна комісія була позбавлена права самостійно звільняти від сплати пайової забудовників за власним бажанням, сам механізм звільнення «де факто» залишився, тільки вже як повноваження Київради.

 

Проти цієї правки виступила і громадськість. Відповідне звернення до депутатів Київради підготували представники організацій Реанімаційний Пакет Реформ для Києва, Easy Business, Центр економічної стратегії та інших. Саму правку в тексті звернення експерти назвали «надзвичайно корупціогенною, протизаконною та лобіює інтереси окремих забудовників-монополістів» та закликали не голосувати за неї.

Текст заяви тут 

Чекаємо на Вас:

Наша сторінка у Facebook

Слідкуйте за нами

Пошук

Найпопулярніші

Зворотній зв’язок

Будь ласка заповніть форму і найближчим часом ми зв’яжемось з Вами