Ми працюємо: 821 день

Гаряча лінія: +38 (096) 588-11-88 Антикорупційний телефон КМДА FaceBook Электронная почта

Рік реформи адмінпослуг в Києві: підсумки засідання АКР

Понеділок, 25 Квітень, 2016

25 квітня Антикорупційна рада розглянула стан реформування сфери надання адмінпослуг у Києві. 

 

Віталій Кличко, на початку засідання відзначив, що «нам досі не вдалося повністю знищити систему, яка формувалася десятиліттями і яка призводить до значних корупційних ризиків. Бо відсутність затвердженого переліку адмінпослуг – це пряме порушення законодавства. Порушення строків надання послуг – це може означати вимагання хабара. Надання послуг одночасно в ЦНАП та департаменті – це корупція».

 

Володимир Брущенко, заступник голови АКР, зазначив, що на сьогодні в Києві так і не затверджено Концепцію розвитку центрів надання адмінпослуг, перелік послуг, що надаються виключно через ЦНАП, а також частина інформаційних і технологічних карток. Він наголосив, що ключовою проблемою є виконавська дисципліна та відсутність системності. 

 

 

Наталія Шамрай, директор міського ЦНАП, відзначила ключові пріоритети розвитку центрів, а саме: запровадження електронних послуг, впровадження єдиного стандарту ЦНАП, оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон та паспорта громадянина України у формі ID-картки в ЦНАП, відкриття територіальних підрозділів ЦНАПів.

 

Ольга Калініченко, експерт РПР-Київ, наголосила, що Київ лишається єдиним містом, влада якого не затвердила офіційний перелік адмінпослуг, що надаються через ЦНАП. Це призводить до того, що чиновники можуть вигадувати  свої послуги,  вимагати  їх отримання і створювати корупційні схеми, а також це спотворює роль ЦНАП, адже кияни не відчувають покращення в обслуговуванні. Експертка також відзначила зрушення, адже 7 з 10 ЦНАПів в Києві в цілому відповідають вимогам після проведеної реконструкції приміщень.

 

Члени АКР та експерти РПР-Київ неодноразово підкреслювали необхідність визначення посадовця з керівного складу КМДА, який візьме особисту відповідальність за реформування сфери. 

 

Віктор Тимощук, заступник голови правління Центру політико-правових реформ, зазначив, що за результатами соцдослідження станом на листопад 2015 року Київ займає останні місця за якістю надання адмінпослуг і може слугувати швидше прикладом антидецентралізації. Кияни ходять по структурних підрозділах, департаментах, куди завгодно, але не в ЦНАПи, які на сьогодні не є інтегрованими офісами. Потрібна врешті-решт єдина Концепція і єдине бачення розвитку сфери адмінпослуг в Києві. ЦНАПи мають надавати масові поширені послуги, а наразі Київ не розглядає навіть питання, як працювати з ID-картками.

 

Антикорупційна рада одностайно підтримала пропозицію щодо визначення одного відповідального за сферу реформування адмінпослуг в Києві.  А також одностайно було підтримано пропозиції Олексія Резнікова про невідкладне внесення на розгляд Київради Концепції розвитку ЦНАП та прискорення ухвалення рішення про переліки адмінпослуг, що надаються через ЦНАП, розгляду можливості використання коштів за адмінпослуги на розвиток ЦНАПів, приведення трьох ЦНАП до єдиного стандарту, завершення процесу спрощення та затвердження інформаційних карток. 

Чекаємо на Вас:

Наша сторінка у Facebook

Слідкуйте за нами

Пошук

Найпопулярніші

Зворотній зв’язок

Будь ласка заповніть форму і найближчим часом ми зв’яжемось з Вами