Ми працюємо: 886 днів

Гаряча лінія: +38 (096) 588-11-88 Антикорупційний телефон КМДА FaceBook Электронная почта

Робоча група АР розглянула звернення Центру протидії корупції щодо можливих корупційних ризиків під час закупівлі ліків

Четвер, 07 Квітень, 2016

6 квітня на засіданні робочих груп Антикорупційної ради розглянули питання можливих корупційних ризиків під час закупівель ліків Департаментом охорони здоров’я КМДА.

 

Експерти Центру протидиї корупції звернулися до Антикорупційної ради розглянути той факт, що комітет конкрусних торгів КМДА повертається до обов' язкової вимоги надання учасниками торгів гарантійних листів від виробників під час тендерної процедури. На думку експертів ЦПК, це повернення старих корупційних схем. Адже вимоги надання гарантійних листів від виробника та зобов’язанання поставити увесь обсяг ліків протягом 10 днів є дискримінаційними і прописуються так, щоб ці вимоги могли виконати лише ті дистриб'ютори, з якими є попередні домовленості.

 

Юрист ЦПК Олена Щербан зазначила:  «Фактично тоді лише дистриб’ютори, які мають антиконкуретні домовленості з виробниками, зможуть зайти на тендер. Іншим такі листи просто не надають, і брати участь у торгах вони не можуть. Така схема багато років поспіль працювала в Міністерстві охорони здоров’я. У 2014 році під тиском громадськості ця вимога була вилучена з тендерної документації Міністерства».

 

Члени Антикорупційної ради ухвалили рішення ініціювати окрему зустріч з цього питання із заступником голови КМДА Миколою Поворозником, а також надати рекомендації Департаменту охорони здоров'я обґрунтувати використання гарантійних листів і вимоги поставки ліків протягом 10 днів.

Чекаємо на Вас:

Наша сторінка у Facebook

Слідкуйте за нами

Пошук

Зворотній зв’язок

Будь ласка заповніть форму і найближчим часом ми зв’яжемось з Вами