Ми працюємо: 848 днів

Гаряча лінія: +38 (096) 588-11-88 Антикорупційний телефон КМДА FaceBook Электронная почта

Відбулося засідання Антикорупційної ради

Понеділок, 13 Червень, 2016

Затверджено Тимчасовий порядок пайової участі та створено нову робочу групу для вирішення проблеми незаконних автомобільних газозаправних пунктів.

На черговому засіданні Антикорупційної ради при Київському міському голові, яке відбулося сьогодні, було прийнято два важливих рішення у сфері мінімізації корупційних ризиків у роботі столичної влади. На порядку денному стояло два основні питання, прийняття розробленого експертами Антикорупційної ради проекту Тимчасового порядку залучення коштів пайової участі замовників будівництва у столиці на користь громади, та удосконалення порядку роботи автомобільних газозаправних пунктів у Києві (АГЗП).

Відкриваючи засідання, голова Антикорупційної ради, мер Києва Віталій Кличко наголосив присутнім на принциповості вирішення винесених на розгляд питань:  

 «Ми повинні об’єднати зусилля у боротьбі із корупцією, і ні в якому разі не затягувати ті зміни, які напрацювала Антикорупційна рада. Зміни, які унеможливлюють корупцію у нашому місті» - Віталій Кличко, Київський міський голова, голова Антикорупційної ради.

 

Питання №1: пайова участь замовників будівництва

Пайова участь замовників є обов’язковим внеском до бюджету міста Києва, який сплачується замовником будівництва або реконструкції будинків, будівель, споруд та їх частин у Києві. Пайова участь включає в себе відшкодування витрат міського бюджету на розширене відтворення ресурсів міста Києва у зв’язку із реалізацією замовником будівництва проекту нового будівництва або реконструкції.

 

На даний час порядок сплати та використання пайової участі регулюється «Порядком визначення розмірів пайової участі (внесків) забудовників (інвесторів) у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва», затвердженим рішенням Київради №573/5385 від 30.12.2010.

 

Учасники засідання Антикорупційної радиЕксперти Антикорупційної ради при Київському міському голові неодноразово зазначали наявність недоліків у даному документі, які породжують цілий ряд корупційних ризиків. Члени Антикорупційної ради взяли участь у розроблені нового документу – проекту «Тимчасового порядку залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі замовників у створенні і розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва»

Як зазначив Віталій Гриб, член Антикорупційної ради, у підготовленому проекті запропоновано кілька нововведень.

 

«Пропонується суттєве спрощення формули розрахунку пайової участі, зменшення кількості різноманітних коефіцієнтів, запровадження системи «онлайн» розрахунку пайової участі» - Віталій Гриб, член Антикорупційної ради.

 

Після обговорення положень Тимчасового порядку та розгляду запропонованих пропозицій учасниками засідання було прийнято рішення затвердити проект «Тимчасового порядку» із урахуванням пропозицій міської влади.  

 

Питання №2: корупційні ризики в роботі автогазозаправних станцій Києва

 

За інформацією столичної влади, на сьогодні у Києві тільки 5% автомобільних газозаправних станцій діють законно. Інші 95% встановленні самовільно, без дозволів та відповідних документів. Всього, за даними Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА у Києві працюють 243 незаконних АГЗП, що створює велику небезпеку для населення. Однак, органам міської влади, яка відповідає за демонтаж незаконних АГЗП, не завжди вдається своєчасно реагувати на дану небезпеку. Більше того, до Антикорупційної ради дійшла інформація про випадки корупції при перевірці діяльності АГЗП інспекторами зазначеного Департаменту.

 

На засіданні Антикорупційної ради учасниками підіймалися питання відсутності прозорих  процедур надання дозволів на встановлення АГЗП як об’єктів підвищеної небезпеки, проблеми демонтажу незаконних АГЗП та бездіяльності у вирішені цих проблем з боку правоохоронних органів. У результаті жвавого обговорення, учасниками засідання було прийнято рішення про створення робочої групи, яка б взяла на себе розгляд проблемних питань, пов’язаних із діяльністю незаконних АГЗП у Києві. Робочу групу вирішено створити на базі Антикорупційної ради при Київському міському голові.

 

У третій частині засідання учасники розглянули звіт представників столичної влади про виконання попередніх рішень Антикорупційної ради. Підіймалися питання регулювання та контролю за розміщенням зовнішньої реклами у столиці, питання роботи Центрів надання адміністративних послуг. Всі озвученні пропозиції та проблемні питання будуть далі розглядатися та опрацьовуватися у робочих групах Антикорупційної ради.

 

Про наступне засідання Антикорупційної ради при Київському міському голові буде повідомлено на офіційному сайті.

 

 

 

Чекаємо на Вас:

Наша сторінка у Facebook

Слідкуйте за нами

Пошук

Найпопулярніші

Зворотній зв’язок

Будь ласка заповніть форму і найближчим часом ми зв’яжемось з Вами