Ми працюємо: 848 днів

Гаряча лінія: +38 (096) 588-11-88 Антикорупційний телефон КМДА FaceBook Электронная почта

ЗАРАХУВАННЯ ПАЙОВОЇ УЧАСТІ: ПЕРСОНАЛЬНИЙ ПІДХІД ЧИ ПОДВІЙНІ СТАНДАРТИ БЮДЖЕТНОЇ КОМІСІЇ КИЇВРАДИ?

Четвер, 03 Листопад, 2016

На останньому засіданні бюджетна комісія Київради прийняла рішення про зарахування пайової участі двом із трьох поданих на розгляд депутатам забудовників. Причини відмови третьому – таємниця.

 

На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку, яке відбулося 26 жовтня, серед інших питань порядку денного розглядалися питання зарахування до розміру пайового внеску витрат забудовників на створення інженерних мереж теплопостачання та водопостачання. На розгляд депутатів було подано прохання від трьох компаній: ПП «Метал Сервіс», КП «Спецжитлофонд» та ТОВ «НВП «Стромкомплект». Для перших двох - компаній ПП «Метал Сервіс» та КП «Спецжитлофонд», рішення депутатів було позитивним. Більше того, підприємству «Спецжитлофонд» була зарахована пайова відразу по двом об’єктам будівництва. А ось компанії ТОВ «НВП «Стромкомплект» (питання №29 в порядку денному) у зарахуванні було відмовлено. На рішення депутатів не вплинув лист від компанії із висновками КП «Київекспертиза» та Департаменту внутрішнього фінансового контролю та аудиту КМДА про те, що забудовник побудував зовнішні інженерні тепломережі на загальну суму 2,7 млн. грн, та передав їх у ПАТ «Київенерго».

 

На чому ґрунтувалося рішення депутатів, залишається таємницею. У експертів та громадськості неодноразово виникали питання щодо мотивів депутатських рішень про зарахування або звільнення від сплати пайової тих чи інших забудовників. Озвучувалась думка про наявність корупційної складової при прийнятті таких рішень.

 

Для того, щоб змінити ситуацію, громадськість розробила новий порядок розрахунку та сплати пайової участі («Тимчасовий порядок залучення, розрахунку розмірів і використання коштів пайової участі замовників у створенні і розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва» - https://kievcity.gov.ua/news/33722.html).

 

Окрім інших нововведень, як то зниження ставки пайової участі або ж спрощення процедури розрахунку суми пайової участі, автори документу запропонували повністю виключити будь-яку можливість необґрунтованого звільнення від сплати пайової участі. У разі затвердження Київрадою цього документу, забудовники у питанні пайової участі отримають рівні можливості, а столична громада – більше коштів у міських бюджет на розвиток інфраструктури. Єдині, хто програють від нового порядку нарахування та сплати пайової – корупціонери, у яких заберуть суттєве джерело збагачення.

 

Наразі проект рішення про Тимчасовий порядок пройшов всі комісії Київради та готується до винесення на розгляд Київради. 

 

 

Детально про пайову участь можна прочитати тут:

  1. http://uacrisis.org/ua/47485-new-order-kyiv
  2. https://youtu.be/PVYdsEDmn3M

Відео засідання бюджетної комісії Київради 26 жовтня 2016 року 

 

 

Чекаємо на Вас:

Наша сторінка у Facebook

Слідкуйте за нами

Пошук

Найпопулярніші

Зворотній зв’язок

Будь ласка заповніть форму і найближчим часом ми зв’яжемось з Вами